Kraków
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Małopolscy policjanci z Gorlic zatrzymali 56-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w jednej z podgorlickich miejscowości a w zajmowanych przez niego pomieszczeniach ujawniono m. in. kilkanaście jednostek broni, kilkaset sztuk amunicji oraz materiały wybuchowe. Ze względu na zagrożenie wybuchem na miejsce wezwano zespół minersko-pirotechniczny krakowskich antyterrorystów.

Policjanci  realizujący czynności poszukiwawcze, wpadli na trop mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym przez wołomińską prokuraturę dzięki intensywnej pracy operacyjnej. W czasie zatrzymania w pomieszczeniach zajmowanych przez 56-latka policjanci ujawnili broń, amunicję oraz materiały wybuchowe.

Z uwagi na zagrożenie wybuchem policjanci zabezpieczyli, a następnie opuścili zabudowania, a na miejsce wezwano przewodnika z psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych, a także zespół minersko-pirotechniczny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, którzy rozbroili i zabezpieczyli materiały wybuchowe.

W czasie dalszych przeszukań policjanci ujawnili m. in.: kolejne 2 karabiny, ponad 500 sztuk amunicji różnego kalibru, 3 kusze, l 2 kg prochu strzelniczego, kilkaset spłonek inicjujących spalanie materiału miotającego oraz liczne narzędzia służące do produkcji elementów broni i amunicji.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. W czasie przesłuchania postawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Policji  prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Gorlicach o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny. Sąd przychyli się do wniosku i zastosował wobec 56-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.