Pijanych i nieodpowiedzialnych kierowców na drogach wciąż nie brakuje. Ponad 4 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 30-latek zatrzymany przez policjantów w centrum Zakopanego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem na ul. Aleje 3-Maja w Zakopanem policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena z powiatu wielickiego. Zachowanie kierowcy na drodze wskazywało, że mógł być po spożyciu dużej dawki alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Wynik na alkosensorze wykazał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej: Poszukiwany miał ponad 4 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Zakopiańscy policjanci tylko jednej nocy zatrzymali trzy osoby u których ujawnili narkotyki. Zatrzymanym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

W nocy z soboty na niedzielę zakopiańscy policjanci odnotowują zdecydowanie więcej interwencji i awantur w miejscach publicznych. Po jednej z takich interwencji policjanci na ul. Nowotarskiej zatrzymali 26-latka z wielkopolski, który jak się później okazało był poszukiwany na podstawie listu gończego. Mężczyzna wśród rzeczy osobistych ukrywał woreczek z niedozwoloną substancją. Badanie testerem potwierdziło, że jest to metamfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Chwilę później kolejna interwencja.

Czytaj więcej: Zatrzymani z narkotykami w Zakopanem