Zakopane
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zakopiańscy policjanci tylko jednej nocy zatrzymali trzy osoby u których ujawnili narkotyki. Zatrzymanym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

W nocy z soboty na niedzielę zakopiańscy policjanci odnotowują zdecydowanie więcej interwencji i awantur w miejscach publicznych. Po jednej z takich interwencji policjanci na ul. Nowotarskiej zatrzymali 26-latka z wielkopolski, który jak się później okazało był poszukiwany na podstawie listu gończego. Mężczyzna wśród rzeczy osobistych ukrywał woreczek z niedozwoloną substancją. Badanie testerem potwierdziło, że jest to metamfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Chwilę później kolejna interwencja.

Na ulicy Kościeliskiej w Zakopanem 24-letni turysta z Kolouszek „rozweselony” marihuaną krzyczał i śpiewał zakłócając spokój mieszkańcom. On również usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Nasz najmłodszy „imprezowicz” zatrzymany tej nocy w centrum miasta miał zaledwie 16 lat. Okazało się, że on również posiadał przy sobie substancję niedozwoloną. Z uwagi na jego wiek został przekazany opiekunom. Teraz sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny w Zakopanem.

Za posiadanie narkotyków dorosłym zatrzymanym grozi do 3 lat w więzieniu.