Zakopane
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pijanych i nieodpowiedzialnych kierowców na drogach wciąż nie brakuje. Ponad 4 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 30-latek zatrzymany przez policjantów w centrum Zakopanego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem na ul. Aleje 3-Maja w Zakopanem policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena z powiatu wielickiego. Zachowanie kierowcy na drodze wskazywało, że mógł być po spożyciu dużej dawki alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Wynik na alkosensorze wykazał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, jazda w stanie nietrzeźwości to nie koniec przewinień 30-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Mężczyzna złamał ciążący na nim kilkuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto okazało się, że jest poszukiwany.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.